הסנטור דניאל אינוייה ז"ל – אבדה קריטית לישראל

"מקור ראשון", December 21, 2012

הסנטור דניאל אינוייה ז"ל היה המחוקק הפרו-ישראלי ביותר בתולדות הקונגרס האמריקאי. הוא מינף את מעמדו הבכיר כיו"ר וועדת ההקצבות לשדרוג חסר-תקדים של שיתוף הפעולה האסטרטגי ארה"ב-ישראל לתועלת שני הצדדים.

ספטמבר באו"מ – והעיקר, לא לפחד כלל!

"מקור ראשון", September 11, 2011

הנשיא אובמה פועל נגד היוזמה הפלסטינית בעצרת האו"מ כמי שכפאו שד

סוד הקשר המיוחד בין ישראל לארה"ב

"מקור ראשון", July 01, 2011

כדי להבין את מדיניות החוץ של ארה"ב, את היחס המיוחד של ארה"ב כלפי ישראל ואת כושר התמרון של ישראל מול לחץ נשיאותי, יש להכיר את הזירה הפנים-אמריקאית ואת הלך-הרוח המאפיין את רוב תושבי ארה"ב.

ערעורים על מערכת ההסברה הישראלית

"מקור ראשון" מדור "עמדה", May 06, 2011

מערך ההסברה של ישראל ממחזר את סיפורי ג'וחא המחפש את ארנקו מתחת לעמוד החשמל ולא במקום שהארנק נפל, "בגלל ששם חושך ופה אור".

עשרת הדיברות של אובמה

מקור ראשון, July 02, 2010

ראש הממשלה נתניהו עומד לפגוש בבית הלבן נשיא שהוא אידיאולוג הנחוש לשנות סדרי עולם ומתמיד בתפישת עולמו למרות הכרסום הדרמטי במעמדו מבית ומחוץ. תגובת אובמה למהפך בעמדות ראש הממשלה (תמיכה במדינה פלסטינית, הקפאה, וכו') מבהירה שויתורים סוחפים אינם משפרים את יחסו לישראל, אלא מוסיפים שמן למדורת הלחצים. ויתורים לא מסיטים את אובמה מ"עשרת הדיברות", המנחות את תפישת עולמו שאינה מבשרת טובות לישראל.

שנה ראשונה לאובמה: "חרסינה בחנות פילים"

מקור ראשון, January 15, 2010

אין מקום לאכזבה מתפקוד הנשיא אובמה העומד – מאז ינואר 2009 – מול אתגרים כלכליים, ביטחוניים וחברתיים בו-זמניים חסרי-תקדים בחומרתם ובעוצמתם מבית ומחוץ.

אין מקום לאכזבה מתפקוד הנשיא אובמה שנבחר למשרה המורכבת והקשה בעולם – בתקופה עתירת זעזועים מקומיים, אזוריים וגלובליים המאיימים על שלום העולם  - למרות חוסר-ניסיונו המשווע ולמרות תפישת עולמו הפשטנית המנותקת מהמציאות המורכבת.

אין מקום לאכזבה ממדיניות הנשיא אובמה כלפי ישראל והסכסוך הערבי-ישראלי, שהיא פועל יוצא מתפישת עולמו שהוצגה במערכת הבחירות ב-2008.

אין מקום לאכזבה מהנשיא אובמה, היות והכתובת הייתה על הקיר!

ממשל אובמה לאן?

מקור ראשון, December 26, 2008

מערכת היחסים עם ארה"ב מהווה עמוד שדרה ביטחוני, דיפלומטי, פיננסי, מסחרי וטכנולוגי של ישראל.  אבל, לנשיא האמריקאי אין בלעדיות על עיצוב מערכת היחסים, גם אם למפלגתו רוב סוחף בשני בתי הקונגרס האמריקאי. חלק ניכר מתוכן היחסים מעוצב על ידי הסנאט ובית הנבחרים, ולעתים אף בניגוד לעמדת הנשיא. למעשה, ישראל אינה נושא חוץ שגרתי ונהנית מתשתית-ערכית-ייחודית שהונחה לפני הקמת ארה"ב ב-1776. מערכת היחסים אינה חד-סטרית, אלא דו-סטרית המניבה פירות לשני הצדדים. איך תושפע מערכת היחסים על ידי ממשל אובמה?

מפת הדרכים הירושלמית: התרחבות ולא התנתקות

מקור ראשון, October 26, 2007

הקריאה להתנתק משכונות ערביות מבטאת אי-הבנת המציאות הדמוגרפית בירושלים, ומתעלמת ממגמה דמוגרפית יהודית חיובית בעיר הבירה. התנתקות תביא לקריסת הרוב היהודי, תפגע אנושות בביטחון האישי של האוכלוסייה היהודית, ותהווה ערובה לשקיעתה של ירושלים.

מיגון שמיגון

מקור ראשון, May 27, 2007

ככל שמתפשט המיגון – שהשתרש מאז הסכמי אוסלו – כן גובר הטרור. תפישת המיגון מחד ו"אין פתרון צבאי" מאידך מכרסמים בכושר העמידה, משדרגים את פוטנציאל הטרור, ומקדמים את מטרותיו השלביות: